Yeni iPad 12 Yeni Ülkede Satışa Sunuluyor

 

Apple’ın Yeni iPad’i tanıtmasından ve 16 Mart 2012’de Amerika’da satışa sunmasından bir ay kadar sonra, Yeni iPad Güney Kore ile birlikte 12 ülkede daha resmi olarak satışa sunulacak.

Üçüncü nesil tablete ilginin büyük olmasıyla birlikte Apple, Yeni iPad’in uluslararası satış takvimini hızlandırmaya devam ediyor. Cihaz piyasaya çıktığı tarihten bir süre sonra, 23 Mart 2012’den itibaren Avrupa, Yeni Zelanda, Meksika ve Makao‘da (Evet Makao. Çin Halk Cumhuriyeti’ne bağlı özerk yönetim bölgesi) satışa sunulmuştu. 20 Nisan 2012 tarihinden itibaren de Güney Kore ve Brunei, Hırvatistan, Kıbrıs, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Guatemala, Malezya, Panama, St Marteen, Uruguay ve Venezüela’nın da aralarında bulunduğu 11 ülkede daha resmi olarak satışa sunulacak.

Yeni iPad, Apple Çevrimiçi Mağazaları ve yetkili satıcıları aracılığıyla satılacak. Henüz, ön-sipariş ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

Ayrıca, Yeni İpad 27 Nisan’dan itibaren Kolombia, Estonya, Hindistan, İsrail, Letonya, Litvanya, Karadağ, Güney Afrika ve Tayland’da satışa sunulacak.

Adı geçen ülkeler arasında Türkiye’nin yer almaması Türk Apple kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratıyor. Apple ürünlerinin Türkiye’de çok geç satışa sunulmasının temel nedeni Apple’ın Türkiye’de henüz resmi bir ofisinin ve mağazasının olmaması. Fakat, Apple’ın Türkiye’de resmi bir mağaza ile birlikte, Apple Çevrimiçi Mağazası’nı ve iTunes Store Türkiye’yi aktif hale getireceği söyleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir