Hakkımda

Onur Gözüpek

Merhaba,

1981 yılında Bursa’nın  Gemlik ilçesinde doğdum. Amcam, “adı gibi yaşasın” diyerek adımın Onur olmasını istemiş. Babam da amcamı kırmamış… İlkokul 2. sınıftan lise son sınıfa kadarki tüm eğitim öğretim hayatım Gemlik’te geçti. Orhan Veli bir şiirinde “Gemlik’e doğru denizi göreceksin / Sakın şaşırma” demiş. Ben de onun sözünü dinleyip,  o şehirde büyüdüm. 1992 yılında Anadolu Lisesi sınavlarına girdim fakat sınavdan çıktıktan sonra soruların çalındığını öğrendim. (Orhan Veli’yi hatırlayıp hiç şaşırmadım!) Tekrarlanan sınavı yedek listeden kazanarak, hayatımın 7 yıllık bölümünü Gemlik Celal Bayar Anadolu Lisesi’ne hediye ettim. 1999’da Anadolu Lisesi’nden mezun oldum ve kader bana bir oyun daha oynadı: Üniversite sınavı soruları da çalındı. (Ama bu sefer şanslıydım. Sorular, ben sınava girmeden önce çalınmıştı… Orhan Veli ne kadar da haklıymış. 1981 doğumluların, öğrencilik kariyerini etkileyecek sınavlara  iki kere girmesi kaderinde varmış. Şaşırmamak lazımmış…)

2000 yılında üniversite sınavı sonuçları açıklandığında Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümü öğrencisi olmaya hak kazandım. O günden sonraki dört yılımı da üniversite öğrencisi olarak Konya’nın bozkırında eğitim/öğretim mücadelesi vererek harcadım..

Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi’ne girdikten sonra; 1. Pek çok medyatik insanı yakından görme fırsatı buldum (Tayfun Talipoğlu, Asaf Savaş Akad, Deniz Gökçe, Ege Cansen, Ali Kırca, Beyaz, Hıncal Uluç, Hulki Cevizoğlu, Banu Güven, Nebil Özgentürk…)  (Yıl 2009, şu an çalıştığım şirkete her gün kaç medyatik insanın geldiğini sayamıyorum bile:)) 2. NTV’de yayınlanan EkoDiyalog programında “canlı yayında” soru sorma imkanı yakaladım, 3. İletişim alanında isim yapmış insanlarla iletişim kurma onuruna eriştim, 4. İstanbul, Ankara ve İzmir dışındaki bir kentte de “adam gibi” bir üniversite olabileceğini keşfettim, 5. … ve en önemlisi “iletişim kurmanın” ne demek olduğunu ve nasıl iletişim kurmam gerektiğini öğrendim…

Aradan geçen dört yılın ardından, haziran 2004 itibariyle Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi Mezunu sıfatıyla evime döndüm. Geçen zaman içinde yakınlık kurduğum arkadaşlarımdan ayrılmak zor olduysa da, “üniversite mezunu” ünvanı sahibi olmak harika bir duyguydu benim için. Sırada, hayatım boyunca karşıma çıkacak en büyük engellerden birini aşmak vardı: Askerlik.

Acemi eğitimini Tatvan İlçe Jandarma Komutanlığı’nda aldıktan sonra kalan sürede Bitlis İl Merkez Jandarma Komutanlığı’nda görev yaptım. Vatani görevimi tamamlamış olmanın verdiği huzurla eve döndükten sonra o güne kadar yaşadığım sıkıntılardan eser kalmadı. (Ya da ben öyle sandım…)

Eski, neşeli ve eğlenceli günlerime dönebildiğim için çok mutluyum. Yaşasın özgürlük:))

Yıl 2018

Bir süredir sadece kripto paralar ile ilgileniyorum. Bitcoin ve kripto paralar eğitimleri veriyorum. Kripto paraların gelecekte hayatımızın önemli bir parçası olacağı olacağına inanıyorum. Bitcoin size finansal özgürlüğünüzü elde etme imkanı sunuyor. Siz de bu fırsatı değerlendirmek isterseniz, neler yapabileceğinizi öğrenmek için iletişim sayfasındaki formdan bana ulaşabilirsiniz…