Cepten 444’lü Numaraları Aramak Ücretsiz

En çok bankalar ve hizmet sektörü tarafından kullanılan ve “çağrı merkezi numarası” olarak bilinen 444 ile başlayan numaraları cep hattından aramak 1 mayıs itibariyle ücretsiz hale geliyor. BTK’nın kararıyla 1 Nisan 2012’de yürürlüğü girmesi gereken uygulama, cep telefonu operatörlerinin zaman talebi doğrultusunda 1 Mayıs 2012 tarihine ertlenmişti.

BTK, aldığı kararla 444?le başlayan çağrı merkezi numaralarına yönelik yapılan aramaları, GSM ve sabit hat operatörlerinin ?her yöne? yönelik çıkardığı paketlerin kapsamına dahil etti. Bunu da, Türk Telekom yönüne yapılan aramalara uygulanan tarifeyle kısıtlayarak, ek gelir kapısı olmaktan çıkardı. Böylece aboneler, bundan böyle bilgi edinmek amacıyla çağrı merkezlerinin 444?lü numaralarını aradıklarında artık dakikası 44 kuruşu bulan ek ücretleri ödemek zorunda kalmayacak. Yaptıkları aramalar, kendi tarifelerindeki her yöne yönelik dakikalardan düşecek.

Yani eğer konuşma paketiniz varsa, 1 Mayıs 2012 tarihinden itibaren 444’lü numaraları gönül rahatlığıyla arayabilirsiniz…

BTK'nın kararı

BTK'nın 444'lü numaralar ile ilgili kararı

Kaynak: Hürriyet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir