Facebook Instagram’i 1 Milyar $’a aldı

Instagram

Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg’in Facebook hesabından takipçilerine paylaştığı bir yazı ile, Facebook’un popüler fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram’i 1 Milyar Dolar’a satın aldığını duyurdu.

 

Zuckerberg, açıklamasında Instagram’i satın alma konusunda anlaştıklarını, Instagram ekibinin Facebook’a katılacağını belirtti.

Facebook’un kurucusu Zuckerberg, bu satın almanın Facebook için önemli bir dönüm noktası olduğunu çünkü ilk defa bu kadar çok kullanıcısı olan bir ürün ve şirketi Facebook bünyesine kattıklarını ifade etti.

Instagram, geçtiğimiz günlerde Google’ın Android platformu kullanıcıları için Google Play Store’daki yerini aldıktan sonraki 12 saat içerisinde tam 1 milyon kullanıcı tarafından indirilmişti…

Bu arada, Instagram.com adresini ziyaret ettiğinizde “Oh evet, ücretsiz olduğunu belirtmiş miydik?” sorusuyla karşılaşmamız da olduka ironik :)

Onur Gözüpek

bilişim doktoru, sanal alem gezgini, sosyal medya takipçisi, boş beleş işler müdürü, teknoloji tutkunu bi acayip dünya insanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir