Android Cihazlar için Google Keyboard

Google Klavye (featured)

Google Klavye

Google, Nexus hariç Android cihazlar için Google Keyboard’u kullanıcılara sundu. Daha basit ve daha hızlı yazma imkanı sunan yeni klavye uygulaması Nexus harici Android kullanıcılarının varsayılan klavyelerine son derece kullanışlı bir alternatif olarak öne çıkıyor.

Google’ın stok Android versiyonuyla piyasaya sürdüğü Nexus serisi haricindeki Android işletim sistemli cihazlarda üreticilerin kendi arayüzlerine ait klavyeler yer alıyor. Samsung, HTC, LG gibi üreticiler cihazlarında Android işletim sistemi kullanıyor olsalar da arayüz konusunda farklılaşmak için kendi arayüzlerini cihazlara entegre edip piyasaya sürüyorlar. Google’ın Nexus cihazlarını kullananlar ise herhangi bir arayüz eklentisi olmadan “yalın Android” kullanabiliyorlar. Artık Nexus harici Android cihaz kullanalar da Google ücretsiz olarak piyasaya sürdüğü Google Klavye’yi kullanabilecekler.

Google Klavye’nin belli başlı özellikleri şunlar:

– Parmaklarınızı harfler üzerinden kaldırmadan kaydırarak yazma

– Gelişmiş klavye düzeni

– Kelime tamamlama

– Kelime önermeleri / hatalı kelimeleri düzeltme

– 26 dil destekli sözlük (kelime önermeleri/düzeltmeleri için)

– Google sesli yazım desteği

Yukarıdaki özelliklere bakınca SwiftKey ile benzerlikleri farkedenler olacaktır. Google Keyboard’un en büyük avantajı ücretsiz olması ve Türk kullanıcılar için Google destekli Türkçe dil desteği.

Google Play Türkiye’de üzerinden indirilemeyen Google Keyboard’u indirmek için tıklayın.

Onur Gözüpek

bilişim doktoru, sanal alem gezgini, sosyal medya takipçisi, boş beleş işler müdürü, teknoloji tutkunu bi acayip dünya insanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir