Özel Halt Otobüsü

özel Halt Ootobüsü

İstanbul’da, otobüs şoförleri “otobüs kullanmayı” öğrendiği gün, İstanbul’da milyonlarca kişinin günü daha az sarsıcı olmaya başlayacak.. İstanbul’da seferleri planlayan kişi ya planlamadan anlamıyor ya işe gidiş geliş saatlerindeki yoğunluktan haberi yok.

45dk beklenir mi ya? Gün içinde 10-15 dk beklenir de yoğun saatlerde 70-80 kişiyi bi otobüse binmeye mecbur etmek ayıp.. Bazı hatlar 30dk bir; beklemek imkansız.

Özel halk otobüslerinde “insan taşıyoruz” yazıyor panolarda Kamyonla taşınan hayvanlar daha insani koşullarda seyahat etmiyorsa adam değilim. İstanbul’da bu işi denetleyen bir kurum varsa buradan suç duyurusu yapıyorum: Özel Halk Otobüsleri İstanbul halkına hayvan muamelesi yapıyor. Şoförler sürekli yarış halinde, muavinlerin de “lütfen arkaya ilerleyelim, arkalar müsait” lafından başka birşey bildikleri yok!

Yaz sıcağında klima açmazlar, 2-3 araç geçmek için benzinliklere dalarlar, durağa geç gelip trafiği bahane ederler ama 1-2 yolcu fazla alabilmek için 5-10 dakika fazla beklemekten imtina etmezler…

İstanbul’daki özel halk otobüsleri iyice zıvanadan çıkmış durumda. İstanbul nüyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a sormak istiyorum: Sayın başkan, herşey kontrolünüz altında mı? Yok eğer siz öyle sanıyorsanız, yanılıyorsunuz. Bu olaylar sizin bilginiz dahilinde değilse o zaman sizi, İstanbul halkının önemli sorunlarından birini çözmeye çağırıyorum…

1 Yorum

  1. elit   •  

    kayseride böyle bisorun yok özel halk otobüslerinde çünkü havuz sistemi var bizim belediyemiz uyanık 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir