Logitech VX Nano Dizüstü Bilgisayar Faresi

Evet, bu günden itibaren sitemin yeni bir köşesi var: Ürün İnceleme

Bu köşede, hali hazırda kullandığım ya da yeni aldığım ürünlerin incelemesini yapacağım. Bu sayede, incelemesi yapan ürünü almak isteyenlere fikir vermeyi umuyorum.

İncelemesini yazacağım ilk ürün Logitech VX Nano Dizüstü Bilgisayar Faresi.

Logitech Vx Nano Dizüstü Bilgisayar Faresi

Logitech Vx Nano Dizüstü Bilgisayar Faresi

Fare oldukça kaliteli malzemeden üretilmiş. Elinizde kaymıyor ya da elinizi terletmiyor. Sağ ve sol elle kullanıma uygun ergonomide üretilmiş.

Farenin en önemli özelliği lazer lense sahip olması. Bu sayede, farenizi cam hariç herhangi bir yüzeyde rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Üstelik mini Usb alıcısı sayesinde yanınızda kocaman bir bağlantı aparatı taşımak zorunda kalmıyorsunuz. Usb alıcısını farenin altındaki bölmede saklayabildiğiniz için alıcınızı kaybetme sorunu da ortadan kalkıyor. Alıcıyı hazneye yerleştirdiğinizce, farenin tüm gücü kesiliyor ve bu sayede, pillerinizin ömrü uzuyor.

Pil demişken, farenin iki adet AA kalem pil ile çalıştığını belirtmekte fayda var. İki adet, üstelik AA boyutundaki piller farenin ağırlığını biraz arttırmış olsa da bunu kullanıma olumsuz herhangi bir etkisi yok. Sadece boyutların mini dizüstü farelerinden biraz büyük olmasına neden olmuş gibi görünüyor.

Ürünü, ambalajından çıkardıktan sonra, pilleri yerine yerleştiriyoruz. (Ürün ambalajının içinde 2 adet Duracel marka AA pil mevcut. Ayrıca pil almanıza gerek yok.) Mini Usb alıcısını bilgisayarımızın Usb girişlerinden birine taktıktan 3-5 saniye sonra faremiz kullanıma hazır hale geliyor.

Önceleri optik algılayıcılı fare kullananlar, ilk başta farenin hızlı hareket ettiğini düşünebilirler. Hassasiyeti, denetim masasındaki Fare ayarlarından değiştirebilirsiniz. Fakat benim önerim bu hassasiyete alışmanız. Elinizi daha az hareket ettirerek daha fazla yol katetmenize imkan tanıyor. Tembeller için birebir:)

Gelelim ürünün fiyatına… Ben bu fareyi hepsiburada.com sitesinden KDV dahil 60,57 YTL’ye satın aldım. Diğer alışveriş sitelerinde ve bilgisayar mağazalarında da üç aşağı beş yukarı aynı fiyata sahip… Ucuz ya da tanınmamış markalara aldanmayın. Daha önce Inca marka lazer fare kullandım. Tamamen fiyaskoydu. Fare yerinde sabit durmuyordu. İmleç sürekli hareket ettiğinden tam ekran film izlemek pek mümkün olmuyordu..

1 Yorum

  1. Mehmet   •  

    Merhaba, fare alacaklar içingüzel bir yazı olmuş dediklerinize aynen katılıyorum. Mükemmel bir ürün. Alacaklara kesinlikle tavsiye ederim.

    Bu arada size de farenin yazılımı hususunu sorayım ben resi sitesinden yazılımını indirdim ancak kuramadım. Çok önemli birşey değil ama merak ettim yazılımında neler var. Eğer siz yüklediyseniz nasıl yüklediğinizi yazarsanız sevinirim.

    İyi çalışmalar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir