Logitech Momo Yarış Direksiyonu

Araba yarışı oyunu tutkunlarını memnun edecek bir donanımı tanıtmak istiyorum: Logitech Momo Yarış Direksiyonu.

Logitech Momo Racing Force Direksiyon

Logitech Momo Racing Force Direksiyon

Logitech Momo Racing Force Direksiyon

Logitech Momo Racing Force Direksiyon

Ürünü tanıtmaya başlamadan önce, dün akşam Need For Speed Carbon oynarken, daha önce yaşamadığım bir deneyim yaşadım ve bu deneyimi sizlerle paylaşmak isterim: Tek kelimeyle mükemmel

Öncelikle ürünün paket içeriğinden bahsedeyim. Kutusu biraz iri görünse de gayet güzel paketlenmiş. Kutunun içinden direksiyon paneli, fren-gaz tablası, vites kolu, 3 adet plastik sıkıştırma vidası, güç ve USB kabloları ile kurulum CD’leri çıkıyor.

Direksiyon konsolu üzerinde direksiyon simidi, vites topuzunu yerleştirmek için konsolun sağında ve solunda birer adet yuva, direksiyon simidinin arkasında 2 adet el pedalı, direksiyon üzerinde 6 adet düğme ve direksiyonu sabitlemek için sıkıştırma vidaları yer alıyor. Direksiyonu masanızın üzerine iki vida ile üstten bir vida ile attan sabitleyip, fren-gaz pedallarını oturduğunuz yere göre uygun bir konuma yerleştirdikten sonra vites kolunu direksiyonun sağındaki boşluğa yerleştirin. Solaklara müjde: Vites kolu direksiyonun sol tarafına da yerleştirilebiliyor. Böylece vites hareketlerini daha seri yapabiliyorsunuz.

USB kablolarını bilgisayarınıza takmadan önce ürünün yazılımını kurmanızı tavsiye ederim. Böylece kurulumda sorun yaşamamış olursunuz. Program kurulumunu yaptıktan sonra, USB kablolarını takarak cihazı sisteminize tanıtabilirsiniz. Ardından Başlat > Programlar > Logitech menüsünden direksiyonunuzun ayarlarını istediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz…

Direksiyonun kurulumu ve kullanımı son derece basit. Logitech’in hazırlamış olduğu konfigürasyon yazılımı cihazı otomatik olarak kalibre ediyor. Böylece oyun içerisinde ek ayarlar yapmanıza gerek kalmıyor.

Oyunları manuel vitesli oynamaya başlamadan önce bir kaç saat otomatik vitesle oynamanızı tavsiye ederim. Direksiyonun sertliğine alışana, oyunda kullandığınız araçla dönüş yaparken aracın savrulmasını nasıl engelleyeceğinizi çözene kadar vitesi işe karıştırmazsanız daha iyi olur. Aracı kontrol altına almayı başardıktan sonra vitesi kullanmaya başlayabilir, böylece oynadığınız oyundan daha fazla zevk alabilirsiniz.

Ben direksiyonu, Need For Speed: Carbon ile test ettim. Oyunu çalıştırmadan önce direksiyonun kablolarının bilgisayarınıza bağlı ve adaptörünün takılı olduğundan emin olun. Ardından, oyun ayarlarından, tuşların, vites büyütme ve küçültme işlerini hangi tuşların (ya da vites kolunun) yapacağını belirleyin. Vites’i, vites kolu ile idare etmek istemeyenler, direksiyon simidinin arkasında, el hizasındaki iki el pedalıyla kontrol etmeyi de tercih edebilir. Formula yarışı benzeri oyunlar için bu seçim daha çok önem kazanıyor.

Keyifli oyunlar…

2 yorum

  1. emre   •  

    ya baylar nolur bilgisayra tanıtma cd sini kaybettim bulamıyom nasıl tanıtcam [email protected] e-mail adresim. nolur

  2. Logitech Momo yarış direksiyonunu o kadar güzel tanıtmışsınızki. Momo halen yeni çıkan direksiyonlarda dahil olmak üzere favorilerimden.
    Çok teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir