iPhone OS 4.0 Geliyor

appleos4

Evet, dünya tersine dönüyor. Apple, iPhone’un işletim sistemi olan iPhone 3.0’ın bir üst versiyonu olan iPhone OS 4.0‘ı 8 Nisan günü Türkiye saati ile 21:00’de duyuracağını açıkladı. Eğer iPhone OS’un geleceğini merak ediyorsanız sorularınız düşündüğünüzden daha kısa bir zamanda cevaplanacak.

Apple’ın son dönemde iPad lansmanına yoğun bir şekilde mesai harcamaya başlamasıyla birlikte pek çok kullanıcı, iPhone’un pabucunun dama atıldığını düşünmeye başladığı şu günlerde, Apple, iPhone kullanıcılarını sevindirecek bir haber verdi. Boy Genius Report “Get a sneak peek into the future of iPhone OS” (iPhone OS’un geleceğine doğru bir bakış atın) başlığını içeren bir davet yayınladı.

iPad lansmanının başarıyla tamamlanmasından sonra, iPhone işletim sisteminin gelecek sürümündeki özelliklerini tartışmanın vakti geldi. Yeni işletim sistemi muhtemelen hem iPhone’da hem de iPad’de birden çalışacak.

Geçen yıllarda, Apple’ın, bir sonraki işletim sistemi versiyonuna ait SDK bilgisini ve detayları her yıl Mart ayında yayınladığı görülüyor. Ancak, iPad’in piyasaya çıkacağının duyurulmasından itibaren, geliştiricilerin iPad’e özgü yazılımlar hazırlamakla meşgul olmasından dolayı iPhone OS 4.0’ı detaylandırma işi biraz ertelendi.

Eğer Apple, geçmişteki zamanlamayı takip ederse, geliştiriciler için SDK çok kısa bir süre içinde hazır olacak ve en yeni iPhone, bu haziranda WWDC (Worldwide Developers Conference – Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı) etkinliğinde duyurulacaktır.

Kaynak: Engaget ve Mashable‘dan derlenmiştir…

Onur Gözüpek

bilişim doktoru, sanal alem gezgini, sosyal medya takipçisi, boş beleş işler müdürü, teknoloji tutkunu bi acayip dünya insanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir