iPhone 6’dan İlk Görüntüler

iPhone 6

iPhone 6

iPhone 6 ile her geçen gün yeni bir söylenti çıkıyor. Son olarak iki farklı Twitter hesabında iPhone 6’ya ait olduğu iddia edilen görüntüler yayınlandı. iPhone 6 ile ilgili büyük ihtimalle gerçekleşmesi beklenen söylentilerden biri, daha büyük ekranlı iki yeni iPhone modelinin 2014 yılında piyasaya çıkacağı ile ilgili olanı gibi görünüyor. Daha önce Apple’ın iPhone 6 için safir ekran kullanacağına dair dedikodulardan bahsetmiştim.

Dün Twitter üzerinden yayınlanan fotoğrafların yeni iPhone modeli ile ilgili söylentileri güçlendirdiğini söyleyebiliriz. iPhone 5S modeli ile ilgili geçtiğimiz yıl internete sızan fotoğrafların piyasaya sürülen iPhone 5S modeline ait olduğunu ortaya çıkması, yeni sızan görüntülerin yeni iPhone modeline ait olabileceği iddialarını güçlendiriyor.

iPhone 6

Yeni iPhone’un kasasının iPad Air’e oldukça benzemiş olması dikkatli takipçilerin gözünden kaçmamıştır. Apple, iPad Air modeliyle birlikte düz dikdörtgen tasarımdan vazgeçerek ilk iPhone modelindeki gibi daha yumuşak, köşeli hatlardan oluşan bir tasarıma geçmişti.

iPhone 6

gozupekcom_leaked_iphone6_5

gozupekcom_leaked_iphone6_2

Tasarımları dikkatle inceleyen uzmanlar, başta, sızan görüntülerin iPod Touch’a ait olabileceğini düşünseler de, ön ekranın altındaki Touch ID sensörü, bu kasanın bir iPhone’a ait olması ihtimalini kuvvetlendiriyor. (iPod Touch modellerinde henüz Touch ID sensörü bulunmuyor.)

iPhone 6

iPhone 6

iPhone 6

iPhone 6

iPhone 6

Siz ne düşünüyorsunuz? Sızan bu görüntüler iPhone 6’ya ait olabilir mi yoksa Apple’ın iPhone’a olan ilgili ayakta tutmak için sızdırdığı görüntülerle mi avunuyoruz?

Görüntüler SonnyDickson ve mornray886 Twitter hesaplarından alınmıştır.

Onur Gözüpek

bilişim doktoru, sanal alem gezgini, sosyal medya takipçisi, boş beleş işler müdürü, teknoloji tutkunu bi acayip dünya insanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir