Gelecek iPhone Safir Ekranlı Olabilir

gozupekcom_iphone6_ft

iPhone 6Gelecek iPhone pek çok akıllı telefon kullanıcısı tarafından merakla bekleniyor. Apple’ın 2014 yılında daha geniş ekranlı 2 yeni iPhone modeli tanıtacağı dedikodular (1, 2) arasında oldukça popüler. Özellikle Tim Cook’un daha büyük ekranlı iPhone modeli istediğini dile getirmesinden sonra kullanıcıların bu yöndeki beklentileri artmış durumda.

Ancak Apple’ın üzerinde çalıştığı düşünülen bir konu daha var: Safir Ekran. South China Morning Post’ta çıkan bir habere göre Apple, yeni çıkacak iPhone modellerinde 4.7″ ve 5.5″ safir kristal ekran kullanacak. Safir kristal, elmastan sonraki en sert materyallerden biri olarak biliniyor.

Yeni baştan tasarlanacak iPhone ekranı, çizilme ve kırılmaya karşı son derece dayanıklı olacak. Safir ekranın dayanıklılığı konusunda aşağıdaki videoya gözatabilirsiniz.

Aynı habere göre, yeni iPhone daha keskin hatlara sahip olacak. 441 piksel inç yoğunluğa sahip olması beklenen yeni nesil iPhone, Galaxy S4’ün ekran çözünürlüğüne denk bir ekrana sahip olacak.

Bu arada, ufak bir söylentiyi daha paylaşmak istiyorum. Yeni iPhone ile birlikte şu anki iPhone 5C yerine iPhone 5S donanımı plastik bir kasa ile satışa sunulacakmış. Yani ucuz iPhone yine ucuz olmayacak :)

Aşağıda, bazı iPhone 6 konsept tasarımlarına gözatabilirsiniz.

iPhone 6 konsepti

Nikola Cirkovic

Federico Ciccarese

Federico Ciccarese

Onur Gözüpek

bilişim doktoru, sanal alem gezgini, sosyal medya takipçisi, boş beleş işler müdürü, teknoloji tutkunu bi acayip dünya insanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir