Günlük Sahibi Olmak

Bir dönemin en popüler internet olayı “blog” sahibi olmaktı. Blog denilen şey de Türkçe’ye günlük olarak çevriliyordu. Ben şahsen uzun süre blog sahibi olmaya karşı çıkmış ve sitemi bir günlüğe dönüştürmeyi reddetmiştim. O zamanlar da siteme 3-5 günde bir, ayda bir ya da 2-3 ayda bir yazılar yazıyordum. Fakat bu yazılar hiç bir zaman şu anki popüler günlükler gibi değildi.

Gel zaman git zaman, kendi kişisel sitemde uzun süre herhangi bir güncelleme yapmadığımı farkettim. Sonrasında, hemen WordPress’i indirip siteme yükledim ve sitemi bir WordPress günlüğüne dönüştürdüm. O zamana kadar yazdığım yazıları siteye koymayı denedim ancak çok fazla zamanımı alacağını farkettiğimden bunu yapmaktan vazgeçtim. Sonra, yeni siteme yeni yazılar yazmayı düşündüm ama bu konuda da yeteri kadar “seri” olamadım. Bir, diğer blog sitelerine bakıyorum bir kendi siteme, ortada herhangi bir benzerlik göremiyorum. İnsanların ayda yılda bir benim sitemi ziyaret etmeleri için bile bir neden yok. Zaman zaman Google’da arama yapıp, abuk subuk arama sonuçları neticesinde siteme uğrayanlar oluyor, onların da pek bir fayda sağladıklarını düşünmüyorum. Alanadı yıllardır var ancak ortada elle tutulur gözle görülür bir site yok.

1-2 yıl kadar bir “girişimci” sitemi satın almak istediğini söyledi ve alanadı için ne kadar ücret istediğimi sordu. Ben, alanadını satmayı düşünmediğimi anlattım ama çok ısrar ederse 1500 lira karşılığında e-posta adresim bende kalmak şartıyla isim hakkını devredebileceğimi belirttim. Girişimci arkadaşlar, bu alanadını 250 liraya alabileceklerini düşündüklerini ve teklifim karşısında hayal kırıklığına uğradıklarını beyan ettiler. O gün bu gündür sitenin gidişatından hayır gelmedi. (Beddua mı ettiler nedir?? 2 defa sunucu değiştirdim, 1 kere e-posta sunucusu çöktü ve 2 gün e-postalarıma ulaşamadım vs..)

Neticede, bu alanadı, soyadımı taşıdığı için benim adıma tescilli kalmaya ve eğer lotodan parayı bulup soyadımı taşıyan bir holding kuramazsam kişisel internet sitesi olarak yayınlanmaya devam edecek. Şu aşamada da bu sitenin blog yani günlükten öteye gidemeyeceği de kesin…

Merak ettiğim, bu konu hakkında herhangi bir önerisi olan var mıdır acaba?

1 Yorum

  1. Sat Anlage   •  

    Webmaster cok tesekkurler…

    Selamlar Ebru

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir