Google Adwords Yönetimi

Arkadaşlar merhaba, uzun zamandır sizlerle iş konuşmuyorduk. Artık zamanı geldi diye düşünüyorum..

Bildiğiniz (ya da en azından konuyla alakalı olanların bildiği) üzere Google’ın ADWORDS adıyla yürüttüğü ve kısaca “Reklamverenlerin, Google sitelerinde ve Google içerik ortaklarının sitelerinde reklamlarını yayınlaması hizmeti” olarak tanımlayabileceğimiz bir hizmeti var. Bu hizmet aracılığıyla, reklamverenler (ya da internet sitesi sahipleri/yöneticileri)
– 1 Adet başık (25 karakter)
– 2 satır metin (35 karakter x2)
– 1 adet site adresi (www.siteadı.com)
şeklinde dört satırdan oluşan metin reklamlarını Google’ın arama sonuçları sayfalarında yayınlatabiliyorlar. Dilerlerse, Google’ın içerik ortaklığı yaptığı AOL, Tripadvisor gibi binlerce sitede reklamlarının yayınlanmasını sağlayabiliyorlar.

Bu detaylardan sonra gelelim asıl konuya…

Ben, çalıştığım şirkette reklam ve pazarlama işlerine bakıyorum ve Google Adwords üzerinden reklam yayınlamak ve bu reklamları yönetmek de işlerimden biri. Elimdeki imkanları biraz daha genişleterek, Google’a reklam vermek isteyen kişilere de yardımcı olmak istiyorum. Eğer firmanızın veya intermet sitenizin reklamlarını Google’da görmek istiyorsanız, sizlere ve çevrenizde bu konuda yardıma/desteğeihtiyacı olan tanıdıklarınıza yardımcı olabilirim…

Elbette ki amacım bu işten bir miktar para kazanmak. Fakat, para kazanmak için kimseden “komisyon almayacağım”. Google üzerinde reklam yayınlatarak para kazanmak için Google’ın bazı ince ayarlarını yapmak ve peşin ödeme yaptığım için Google tarafından hesabıma eklenmiş ekstra kredileri satmak suretiyle kar elde etmeyi amaçlıyorum.

Bu konuda benimle çalışmak isteyen, bilgi ve destek isteyen olursa, sorularınızı cevaplamaya ve sistemin nasıl işleyeceğini (nasıl ödeme yapılacak, reklamlar nasıl takip edilecek, istatistikler nasıl incelenip değerlendirilecek vb.) anlatmaya hazırım…

Görüş ve önerilerinizi bekliyorum…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir