Cumhuriyet’in 88. Yılı Kutlu Olsun

Başbakanlık tarafından yapılan bir açıklama neticesinde iptal edilen Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları’na rağmen, Cumhuriyet Bayramı’nın 88. Yılı Kutlu olsun. Google’ın bile kutladığı Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu kutlamayan Türkiye Cumhuriyeti Devleti yöneticilerine yazıklar olsun!

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin 88 yıllık tarihinde bir ilk gerçekleşiyor bugün. Devlet, kendi kuruluşunu kutlamıyor. Gerekçesi de Van’da meydana gelen depremlerden ötürü ülkemizin içinde bulunduğu durum…

Komik, gerçekten komik. Ülkenin kuruluşunu kutlamanın, deprem ile uzaktan yakından bir alakası yok. Çalgılı çengili düğün yapmıyoruz ki, yaptığımız en fazla yürümek ve 10.yıl marşını söylemek! O da rahatsız ediyorsa onu da söylemeyiveririz. Ama Ata’mıza saygımızı göstermek için elimizden geleni yaparız. Üstelik bunu yapmak, Van’da hayatını kaybedenlere saygısızlık değildir.

Unutmayınız ki, Van’da geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden herkes, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bu Cumhuriyet Devleti sayesinde yaşıyordu.

Deprem, bir doğal afettir. İnsanları öldüren deprem değildir! Depremde hayatını kaybedenlerin sorumlusu Türkiye Cumhuriyeti değildir. Depremde hayatını kaybedenlerin sorumluları şunlardır:

– Çürük binalar,
– O çürük binaları yapanlar,
– O binaları denetleyenler,
– Denetleyenlere ruhsat verenler,
– İnsanların o çürük binalarda yaşamalarına izin verenler

Yukarıda bahsi geçenlerin hesabı sorulmadan, deprem bahanesiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunu kutlamamak Atatürk’e saygısızlıktır.

Cumhuriyet Bayramı törenlerini iptal edip, düğün törenine gitmekte beis görmeyen devlet büyüklerine ne söylense azdır!

Nice mutlu 88 senelere…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir