Ubuntu 8.04 Beta Hazır

Kısa bir hatırlatma ile başlamak istiyorum: Ubuntu Linux dağıtımı genel olarak 6 ayda bir güncellenen bir işletim sistemi. Gutsy Gibbon isimli 7.10 numaralı versiyonu hali hazırda Linux kullanıcılarının kullanımı için temin edilebiliyordu. Ancak bir sonraki sürümün alpha test sürümleri de bir süredir indirilebiliyordu.

Ve nihayet Beta sürümü de indirilmek için sunuculardaki yerini almış bulunuyor. Ubuntu’nun Hardy Heron isimli 8.04 versiyonunu indirmek için www.ubuntu.com adresini ziyaret edebilirsiniz. (Benim de tercihim olan KDE masaüstünü edinmek isterseniz www.kubuntu.com adresini ziyaret etmeniz gerekiyor)

Ancak, ben indirmeyle uğraşamam diyorsanız ve Gutsy Gibbon (7.10) sürümünü kullanıyorsunuz işletimm sisteminizi güncellemek için çok basit bir kaç adımı takip edebilirsiniz. (Dikkat: Eğer işletim sisteminizin kararlılık sorunu yaşamasını istemiyorsanız, Beta sürümünü rutin olarak kullandığınız işletim sistemi üzerine kurmayınız!!!)

1. Konsolu açıp $ gksu update-manager –devel-release yazıp enter tuşuna basın. Şifrenizi girip yeniden enter tuşuna basın.
2. Kontrol et (Check) butonuna basın
3. Upgrade (sürüm yükselt) butonuna basıp sisteminizin güncellenmesini bekleyin. (Bu işlem bağlantı hızınıza bağlı olarak bir kaç saat sürebilir)

Eğer KDE masaüstü kullanıyorsanız;

1. Konsulu açıp $ kdsu “adept_manager –dist-upgrade-level” yazıp enter tuşuna basın.
2. Adept Manager açılınca sağ üstteki “SürümYükseltme” düğmesine tıklayın.
3. İleri, İleri, Tamam butonlarına basarak güncellemelerin sisteminize kurulmasını bekleyin. (Bu işlem bağlantı hızınıza bağlı olarak bir kaç saat sürebilir)

Ardınan bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda sisteminiz Ubuntu/Kubuntu Hardy Heron 8.04 Beta sürümüne yükseltilmiş olarak açılacaktır…

Ubuntu/Kubuntu sorularınız için bana e-posta gönderebilirsiniz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir