Ubuntu 8.10 Alpha 4

Ubuntu 8.10 “Intrepid Ibex”in dördüncü Alpha sürümü test etmek isteyenler için hazır. Bu sürümün yeni özellikleri şunlar:

X.Org sunucusu 1.5, tabletler, klavyeler ya da fareler gibi tak-çıkar cihazlar için daha iyi destek; Linux kernel 2.6.26; şifreli kişisel dizin; ziyaretçi oturumu – GNOME kullanıcı değiştirme uygulaması artık ziyaretçi oturumları başlatabilmek için ek giriş imkanı sağlıyor böylece şifresiz ve yetkileri kısıtlı kullanıcı girişi yapılabiliyor; Network Manager 0.7 sistem-çaplı  özellikleri yönetme, 3G (GSM/CDMA) bağlantılar kurma, PPP ve PPPoE bağlantıları, statik IP’li cihaz ayarları gibi yeni özelliklerle birlikte geliyor…

Daha fazla bilgi için buraya tıklayarak sürüm duyurularını, buraya tıklayarak sürüm notlarını okuyabilirsiniz. Ubuntu 8.10 Alpha 4 sürümünü indirmek için buraya tıklayabilirsiniz. Çalışabilir ve kurulabilir CD imajı için intrepid-desktop-i386.iso (691MB) linkini, AMD 64 Bit sürümü için de intrepid-desktop-amd64.iso (692MB) linkini kullanabilirsiniz. (Kaynak: DistroWatch)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir