Taşınmak

Şu hayatta gördüğüm en büyük işkencelerden biri de ev taşımaktır.. Cumartesi günü sabahın köründen itibaren çektiğim sıkıntının biri bin para…

Nakliye şirketi adı altında faaliyet gösteren firmanın “talep ettiği ücretten daha fazla hasar arz etmesi”ne mi üzüleyim, taşındığım binanın “sıfır” olmasından kaynaklı toz kümelerinin bolluğuna mı şaşırayım yoksa perde ve tuvalet aynası asmak için duvarları delmek zorunda kaldığımda, deldiğim duvarın aslında duvar değil safi alçı olduğunu fark etmeme mi yanayım???

Aslında bunlar işin “olağan” kısmı… Bir de koliler ve çuvallar arasında kaybolan malzemeler, montaj vidaları vesaire ile uğraşmak bir yana, elektrik, doğalgaz, su, telefon abonelikleri için o kurum senin bu kurum benim ilçeyi karış karış dolaşmak da varmış kaderimizde. Üstelik de kiraladığım dairenin neresi olduğu da muallak… (Nasıl yani?) Su saatinin üzerindeki sözleşme numarasına göre 4. katta olmama rağmen 1 numaralı dairede oturuyorum. Doğalgaz sözleşmesine göre apartman numaram 63 (oysa ki apartmanın kapısında başka bir numara var). Kiraladığım daireye ait elektrik sayacının üzerinde “kat 4 sağ ön” yazıyor oysa ki kira kontratına göre “kat 4 sol arka” daire için kontrat yaptım. Telefon hattını bağlamak için gelen Telekom yetkilisi “sizin normalde diğer dairede oturmanız gerekiyor” uyarısında bulundu (sanırım orada oturmayın yan daireye taşının diye uyarmak istedi. Ama nedenini çözemedik :)) Digiturk servisi antenimi bağlamak için geldiğinde, daireme giden hatta ait kabloları bir türlü bulamadı. Ancak  üzerinde “kat 3 sol” yazan kabloyu kontrol ettiklerinde doğru kabloyu bulabildiler..

Ha, bir de, doğalgazı açmaya gelen mühendis ve İgdaş yetkilileri “projede daireniz tek kat olarak görünüyor. Ama bu daire dubleks” diye itiraz etmişler. İgdaş yetkililerinden randevu alan “mühendis” bey, binanın doğalgaz tesisatını yapan kişiyle aynı. Bre arkadaş, kendi yaptığın işin ne olduğunu bilmeden ne diye İgdaş’tan “gaz açma randevusu” alıp kapıma dayanıyorsun diye de soramadım..

Ben bu işin içinden bir türlü çıkamadım doğrusu. Siz siz olun, taşınmadan önce 2,3 hatta 4 kere düşünün 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir