Oy Verin

Oy kullanmak demokratik bir hak ve aynı zamanda vatandaşlık görevidir. Hangi siyasi parti “taraf”ında olduğunuzun bir önemi yok yeter ki “taraftar” olmayın.

Oy verirken, sadece kendi menfaatinizi değil, çocuklarınızın, torunlarınızın menfaatini de düşünün. Siz, “aman bana ne canım” deyip önemsemeyebilirsiniz ancak, sizden sonrakilerin de bu ülke toprakları üzerinde yaşamasını istiyorsanız OY VERİN!

Oy pusulasına mühürü bastıktan sonra, kağıdı dışa doğru katlayın ki, mühür diğer seçeneklere bulaşıp oyunuz geçersiz sayılmasın.

Unutmayın! “ananı al da git”, “orada biri ölmüş, ismini bilmiyorum, önemsemiyorum da”, “askerlik yan gelip yatma yeri değildir”, “sayın öcalan” gibi ifadeler kullananlara Bingöl’de miting düzenleyip “diyarbakır” diye bağırıp ondan sonra “duymuyorsunuz” diyerek vatandaşı salak yerine koyanlara oy verirken iyi düşünün.

Dünyanın en pahalı benzinini, elektriğini, dolagazını kullandığınızı unutmayın, ekmeğe, peynire, süte, yumurtaya KDV öderken, elmasın, pırlantanın KDV’siz satıldığını unutmayın.

Savaşla kazanılan bu toprakların, özelleştirme adı altında yabancılara satıldığını da unutmayın. Türk Telekom, Arap’ın; Telsim İngiliz’in; Kuşadası Limanı İsrailli’nin; İzmir Limanı Hong Konglu’nun; Araç muayene işi Alman’ın; Başak Sigorta Fransız’ın; Adabank Kuveytli’nin; İETT Garajı Dubaili’nin; Avea Lübnanlı’nın; Petkim? Ermeni’nin. (Kazak’a sattık, dediler. Kazağı bi çıkardık; Ermeni);  Rakı , Amerikalı’nın; Finansbank Yunanlı’nın; Oyakbank Hollandalı’nın; Denizbank Belçikalı’nın; Türkiye Finans Kuveytli’nin; TEB Fransız’ın; Cbank İsrailli’nin; MNG Bank Lübnanlı’nın; Alternatif Bank Yunanlı’nın; Dışbank Hollandalı’nın; Şekerbank Kazak’ın; Yapı Kredi’nin yarısı İtalyan’ın; Turkcell’in yarısı Finli’nin Rus’un; Beymen’in yarısı Amerikalı’nın; Enerjisa’nın yarısı Avusturyalı’nı n; Garanti’nin yarısı Amerikalı’nın; Eczacıbaşı İlaç, Çek’in; İzocam, Fransız’ın; TGRT(Fox) Amerikalı’nın; Demirdöküm Alman’ın; Döktaş Fransız’ın; Süper FM Kanadalı’nın…

Vatandaşın milyonlarını iç eden, suçu mahkemece onaylanan zat-ı muhteremi sağlık durumunu bahane edip affedenleri, affedildikten sonra nasıl olduysa bir anda ayaklanıp siyasete geri dönen aynı zat-ı muhtereme hesap sormayanları, Almanya’da halkı dolandırdığı onaylanan Deniz Feneri’nin Türkiye’deki akıbetini gündemden düşürenleri, paşaları, gazetecileri, yazarları birer birer içeri tıkıp, teröristleri kırmızı halıyla karşılayanları unutmayın.

Unutmayın, bugün bedava kömürle ısınabilirsiniz, bedava erzakla karnınız doyabilir. Ama yarın? Derenin suyu kesildiğinde ne olacak?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir