LG SL9000 Full HD Çerçevesiz TV

LG Electronics’in geliştirdiği, dünyanın ilk çerçevesiz LED LCD TV Serisi, ilk kez, sinema ve sanat dünyasının ezber bozan isimlerinin katıldığı “Sınır Tanımayanlar Partisi”nde tanıtıldı. Evde sinema seyretmeyi bir özgürlüğe dönüştüren SL9000, sınırları ortadan kaldıran çarpıcı tasarımı ve üstün teknolojik özellikleriyle herkesi kendine hayran bıraktı.

İnce tasarımıyla bulunduğu her ortama yakışan LG SL9000 Full HD Çerçevesiz TV (BORDERLESS TV), sahip olduğu LED arka ışık teknolojisi ve özel görüntüleme teknolojileri sayesinde, yüksek görüntü kalitesi sunarken, çerçevesiz tasarımıyla sınırsız bir hayal gücünü temsil ediyor.


LG SL9000’de, eşsiz bir sinema deneyimi için ekranla çerçevenin arasındaki boşluğu ortadan kaldıran laminasyon kaplama kullanılıyor.

SL9000’in tamamen düz yüzeyini kaplayan özel lamine tabaka ekranla çerçeve arasındaki hattı ortadan kaldırırken, yansımayı da büyük ölçüde azaltıyor. Yalnızca 2.9 cm inceliğe sahip olan SL9000, ev eğlencesine açılan bir pencere haline geliyor.

LG SL9000’in, yüksek kaliteli görüntünün ardında sıra dışı bir teknoloji yer alıyor. Arka LED aydınlatma, daha gerçek siyahlar ve daha hassas gri tonlamaları veren 3,000,000:1 gibi son derece yüksek bir dinamik kontrast oranı sunuyor. Parlamayı önleyen Full HD 1080p ekran, dikkati dağıtan yansımaları önleyerek odadaki herkese sinema kalitesinde film seyretme imkanı tanıyor.

LG’nin TruMotion 100Hz teknolojisi, hızlı hareket eden görüntülerde keskinliği ve ince detayları mükemmele ulaştırırken aynı zamanda hareketten kaynaklanan izleri azaltarak sıra dışı bir netlik sağlıyor.

SL9000, gizli hoparlörü sayesinde, televizyonun estetiğini bozan biçimsiz hoparlör ızgaralarına gerek kalmadan yüksek ses kalitesisunuyor. Televizyonun altına yerleştirilen yeni hoparlörler, televizyonun tasarımını daha ince hale getiriyor.

SL9000’in dijital içerik sunan cihazlara kablosuz olarak bağlanabilme özelliği, Bluetooth uyumlu cihazlardan müzik, film ve fotoğraf gibi içerikleri kolayca ve hızlı bir şekilde ekrana taşımayı sağlıyor. Bu özellik sayesinde ayrıca kablosuz kulaklık kullanılarak da içerikler dinlenebiliyor.

Modelde bulunan USB 2.0 bağlantı girişi, harici hard disk, bellek kartı veya flaş sürücülerden yararlanarak JPEG, MP3, MPEG4 ve DivX dosyaları gibi daha fazla dijital içeriğin televizyonda gösterilebilmesine olanak tanıyor.

Yeni SL9000, tasarmı ve teknolojisiyle olduğu kadar çevreci özellikleriyle de sınır tanımıyor. Beş ayrı enerji tasarruf moduna sahip olan model, klasik LCD televizyonlardan yüzde 80’e varan oranlarda daha az enerji tüketiyor. Aynı zamanda, LG’nin odadaki ışığı inceleyerek televizyonun arkadan aydınlatmasını akıllı bir biçimde kısan akıllı sensörü, görüntü ayarlarını otomatik olarak yapıyor.

LG’nin Çerçevesiz TV Serisi’nin diğer bir modeli olan SL8000’in enfes dış görünümünün altında, LG’nin “Uzman Modu” aracılığıyla hassas ayar yapılabilen Full HD 1080p SuperIPS bir panel bulunuyor. TruMotion 200Hz teknolojisi, ekranda hızlı hareket eden görüntülerin daima keskin olmasını sağlarken, 150,000:1 oranındaki dinamik hassas kontrast, televizyona şaşırtıcı bir netlik kazandırıyor. Özel akıllı sensör ve enerji tüketimini azaltan özellikler SL8000’de de yer alıyor.

Onur Gözüpek

bilişim doktoru, sanal alem gezgini, sosyal medya takipçisi, boş beleş işler müdürü, teknoloji tutkunu bi acayip dünya insanı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir