iOS 6 Geliyor

Apple’ın her yıl düzenlediği WWDC (World Wide Developer’s Conference) bu yıl 11 – 15 Haziran 2012 tarihleri arasında San Fransico’da düzenlenecek.

Herkesin merakla beklediği konferans, Apple yazılım geliştiricileri ve kullanıcıları için büyük önem taşıyor. Çünkü Apple, her yıl, piyasaya süreceği yeni teknolojileri ve yazılımları bu konferansta tanıtıyor. Geçen yıl iOS 5 bu konferansta tanıtılmış ve oldukça ilgi görmüştü.

Peki son kullanıcılar için WWDC 2012 ne anlam ifade ediyor?

Öncelikle iPhone, iPad gibi iOS işletim sistemiyle çalışan Apple kullanıcıları için iOS 6’nın tanıtılacağına kesin gözüyle bakılıyor. Hatta konferans salonundan bazı iOS 6 afişleri çoktan internet ortamına sızdı bile.

iOS 6 ile birlikte hangi yenilikler gelecek?

* 3D Haritalar: iOS 6 ile birlikte Apple’ın, Google haritaları yerine kendi harita servisini kullanma sunması bekleniyor. Artık iPhone ya da iPadlerimizde 3 boyutlu haritaları kullanabileceğiz.

* İşletim sistemi genelinde Facebook entegrasyonu: iOS 5 ile Twitter, sitem geneline entegre edilmiş ve kullanıcılar, ileti,  fotoğraf ve videolarını kolaylıkla paylaşma imkanına kavuşmuşlardı. iOS 6 ile birlikte kullanıcılar Facebook hesapları üzerinden çok daha kolay paylaşım yapabilecekler.

Bunun haricinde, daha başka özelliklerin de iOS 6 ile birlikte sunulacağı tahmin ediliyor ancak bu tahminler söylentiden ibaret.

Bu arada, iOS 6, iPhone 3 ve birinci nesil iPad sahiplerini üzecek gibi görünüyor çünkü iOS 6 uyumluluk listesinden bu cihazların adı geçmiyor. Bu da, bu cihazlara iOS 6’nın kurulamayacağı anlamına geliyor.

WWDC etkinliği Türkiye saati ile 11 Haziran 2012 saat 20:00’de başlayacak ve 15 Haziran 2012 tarihine kadar sürecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir