Inception – Başlangıç

Inception - Başlangıç

Inception - Başlangıç

Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) çok yetenekli bir hırsızdır. Uzmanlık alanı, zihnin en savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb?un bu ender mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Ancak, aynı zamanda bu durum onu uluslararası bir kaçak yapmış ve sevdiği herşeye malolmuştur. Cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkansız “başlangıç”ı tamamlayabilirse. Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır. Ama ne dikkatle yapılan planlamalar, ne de uzmanlıkları, onları, her hareketlerini önceden tahmin ettiği anlaşılan tehlikeli düşmanlarına karşı hazırlıklı kılabilir. Bu, gelişini sadece Cobb’un görebildiği bir düşmandır. (Kaynak: Sinemalar.com)

Inception - Başlangıç (Film Afişi)

Christopher Nolan’ın senaryosunu yazıp yönettiği, başrollerini Leonardo Di Caprio, Joseph Gordon-Levitt ve Ellen Page’in paylaştığı Inception – Başlangıç filmi, sizi yaklaşık olarak 2,5 saat boyunca sizi gerçek dünyadan alıp rüyalar alemine götürüyor. Film, konusu ve kurgusu itibarıyla oldukça ilgi çekici. Bir ekip, rüyalara giriyor ve oradan istedikleri bilgileri çalabiliyorlar. Rüyadan uyanmak istediklerindeyse ya ölüyorlar ya da gerçek hayatta kendilerinin boşluğa bırakılmasını sağlıyorlar. Belki bu son cümle size biraz garip gelmiş olabilir ama bu filmi, başkalarının yazdıklarıyla anlamak bir hayli zor. Mutlaka izlemelisiniz.

Inception filmi ülkemizde Başlangıç adıyla 30 temmuzda gösterime girdi. Filmin fragmanını aşağıda bulabilirsiniz. Filmin internet sitesine inceptionmovie.warnerbros.com adresinden ulaşabilirsiniz.

1 Yorum

  1. Aykut İçöz   •  

    Gizem ve stratejik düşünmeyi içeren bir film. Hayal ile gerçeğin karışımı.
    Farklı konu başlıklarındaki değerlendirmelerinizi okumaktan memnun oluruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir