Bir Star Gibi Hisset

Evet, başlık Türk Hava Yolları’nın yeni reklam filmine ait. Türk Hava Yolları, müşterilerine “Feel Like Star” yani “Star Gibi Hisset” diyor; bizimle kendinizi bir yıldız gibi hissedeceksiniz diyor.

Ne yalan söyleyeyim, son dönemlerde izlediğim en iyi reklam filmlerinden biriydi. Müzikle reklam filmi ancak bu kadar uyumlu olabilirdi. Hele bir de Youtube’da, reklam filminin yurtdışında yayınlanan versiyonunu bulunca daha da keyiflendim. Tam bir sinema filmi fragmanı edasında yayınlanıyor ve hedefi tam on ikiden vuruyor. (Youtube erişimi olanlar reklam filmini buradan izleyebilir. Youtube erişimi olmayanlar ise, Youtube’a nasıl erişebileceklerini buradaki yazımdan öğrenebilirler…)

Reklam filminde Kevin Costner’ın oynaması ise reklama ayrı bir keyif katmış. Reklam, izleyene, son ana kadar “acaba ne olacak” duygusu uyandırıyor. Costner’ın reklam filminden bir milyon dolar aldığı söylentileri çıkmıştı. Eğer Costner bu parayı aldıysa, sonuna kadar haketmiş diye düşünüyorum. Zira, Türk Hava Yolları, bu reklam kampanyası sayesinde satışlarını önemli ölçüde arttıracaktır.

Konuyu sadece yurtiçi uçuşlar için ele almak yanlış olur. Neticede Türk Hava Yolları, pek çok ülkeye uçuş düzenliyor ve yurt dışından ülkemize yolcu taşıyor. Reklam filmi, yurt dışından Türkiye’ye gelecek yolcuların, Türk Hava Yolları’nı seçmeleri için önemli yol gösterici olmuş.

Çok başarılı buldum, tebrik ediyorum…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir