Apple Yeni Tabletini Tanıtıyor


Neredeyse bir yıldır internette yoğun dedikodulara konu olan yeni Apple ürünü tablet bilgisayar bu gece tanıtıyor.

Tek bir ekrandan oluşacak dokunmatik tabletin “iSlate”, “iPad” veya “iTablet” olarak adlandırılacağı söyleniyor. Ancak tablete en yakın duran isim olarak iSlate görülüyor. Zira Apple, bu alan adını 2007?de üstüne almış.

Ürün hakkında diğer söylentiler arasında büyükçe bir iPhone’a benzeyeceği, MacBook’a benzer şekilde aluminyum bir sırta sahip olacağı da bulunuyor. Ürününü esasen bir internet tablet olarak konumlandıran Apple’ın, elbette üründe Wi-Fi ve 3G bağlantı özelliklerini atlaması beklenmiyor.

Klavyesi olmayan cihaz, televizyon izlemek, internette dolaşmak, e- gazete, e-dergi ve e-kitap okumak için kullanılabilecek. Son dedikodular ürünün ilk etapta 10 inç’lik tek boyda pazarlanacağı yönünde olsa da, İngiliz The Guardian gazetesine göre 10 inç (25 cm) ve 7 inç (17 cm) ekranlı olmak üzere iki versiyon hazırlanmış. Dün internet sitelerinde ürüne ait olduğu söylenen bir fotoğraf bile düştü.

Yeni ürünlerini genellikle Ocak ayında tanıtan Apple, Ocak 2008’de MacBook Air bilgisayarı, Ocak 2007’de ise iPhone’un ilk versiyonu görücüye çıkarmıştı. Bu geceki lansmanda, internet tablet dışında iPhone’a ait yeni işletim sistemi sürümünün de duyurulması bekleniyor.


 

Bu yazıda kullanılan görsellerin hiç biri, Apple’ın yeni ürünün gerçek görüntüsüne ait değildir. Bu fotoğraflar, çeşitli internet sitelerinden alınmış olup, ürüne ait fikir vermek amacıyla hazırlanmıştır. Haber metni Ntvmsnbc’den alınmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir