29 Ekim’de İstanbul, Show TV, Turkcell, Digiturk…

Dün yani 29 ekim günü, Cumhuriyet’in kuruluşunun 85. yıldönümünü kutladık. Kutlama deyince akan suların durduğu İstanbul’da yine trafik felç, meydanlar tıklım tıklımdı.. Sabah saatlerinden akşam üzerine kadar özellikle Vatan caddesine bağlantılı yollardan gitmek pek kısmet olmadı.

29 Ekim’den aklımda kalan ve kanımı donduran olay Show TV’de yayınlanan Alişan ve Çağla Şikel’in birlikte sundukları programa Atatürk’ün balmumundan yapılmış heykelinin konuk olmasıydı… Ata’mızı herkes özlüyor ama bunu reyting savaşında silah olarak kullanmak bana göre pek yakışık alan bir şey değildi.

….

Sabah hengamesini atlatıp “hadi bi haberleri yoklayayım” diyerek haber sitelerine girdiğimde, Turkcell’in, Mustafa isimli filmin sponsorluğundan çekildiği haberlerini okudum. Haberlere yapılan yorumlar da en az haberin kendi kadar ilginçti. Turkcell’in sponsorluktan çekilme bahanesi de, “filmde Atatürk’ün dindar kesime karşı tavrının Turkcell’in hedef kitlesinin bir bölümü tarafından kabul görmeyeceği ve bunun Turkcell’in imajını zedeleyeceği” imiş..  Turkcell bugün kendi internet sitesinde konu ile ilgili bir duyuru yaptı.  Ne var ki, filmin yönetmeni ve senaryo yazarı Can Dündar, bugünkü yazısında konuya açıklık getirdi. Kimseyi suçlamadığını ifade etti.

….

Öğleden sonra can sıkıntısından alışverişe çıktık. Evdeki uydu alıcımız arızalanmıştı. Yenisini almayı düşünüyorduk. Uydu alıcılarına bakarken Digiturk’un kampanyasını gördük. Söz konusu kampanyada “uydu alıcısı alana, kurulum ve 24 aylık Digiturk aboneliği” hediye ediliyordu. Üstelik de herhangi ek bir ücret ödememiz gerekmiyordu. Bu kampanya ile, 24 ay boyunca 9,90 YTL ve 30 YTL aktivasyon ücreti ödemekten kurtuluyorduk. Buraya kadar herşey göze hoş geliyor.. Ama gelin görün ki kazın ayağı öyle değil. Dün, müşteri hizmetlerinden kurulum kaydı yaptırdım. Bu sabaha servisi arayıp kaydımı teyid ettirdim. Ellerinde çanak anten olmadığını ve kendi çanak antenimi kullanmak isteyip istemediğimi sordular. Ben de olur dedim. Kurulum için saat veremeyeceklerini ama gün içinde mutlaka kurulum yapacaklarını belirttiler. Fakat gün içinde servise 3 kere telefon etmeme rağmen bugün kurulum gerçekleşmedi. Ayrıca, benim satın aldığım pakete “çanak anten ve uydu alıcısı” dahildi. Kurulumu kendi çanak antemini kullanarak yaptırdığımda Digiturk’ün hediye ettiği çanak anteni almamış olacağım. Yanılmıyorsam kurulumda 60’lık çanak anten kullanıyor. O da nereden bakarsanız 50-60 lira eder herhalde.

Buraya kadar herhangi bir şey dikkatinizi çekti mi? Tekrar okuyun isterseniz:

– Show TV
– Turkcell
– Digiturk

Üç “marka” da Çukurova grubuna ait. Çukurova grubunun benimle ne alıp veremediği var yahu? 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir