Onur Gözüpek

bilişim doktoru, sanal alem gezgini, sosyal medya takipçisi, boş beleş işler müdürü, teknoloji tutkunu bi acayip dünya insanı

2 Comments

 1. maydin   •  

  Aslında bu yasak ile yasakları aşmış olsaydık keşke. 4 tane paket varmış ki bunlar Çocuk, Aile, Yurtiçi ve Standart. İnternetteki cinsellik, fuhuş vs.den dolayı bu yasak bence iyi. Ayrıca tek tık ile istediğimiz paketi değiştirebiliyormuşuz. Bu da çok iyi olmuş. Çünkü çoğu kimse süzgeç(filter) kullanmıyor ve bu süzgeçler de yasaklamayı iyi yapamıyor. Bundan dolayı çok iyi olmuş.

  Ancak sevmediğim tarafı ise Standart paketin istediğim gibi olmaması. İlk okuduğumda Yurtiçi paketinin şimdiki gibi olmasını, Standart paketin ise hiçbir ama hiçbir yasak olmayan bir şekilde olmasını istiyordum. Ancak maalesef Standart paket şimdiki gibi olacakmış.

  Ne yapalım hürriyetin sadece ve sadece başkasının hakkında tecavüz etmediğin sürece olduğu bir hürrtiyet bekliyoruz. Kimsenin ne giydiğine, ne içtiğine karışmayan bir hürriyet. Sana ne kardeşim mini etekliyse, başörtülüyse, içki içiyorsa, uyuşturucu kullanıyorsa; sanane ya! Bunu birilerinin söylemesi lazım. İnşallah olacak bir zaman, İnşallah.

 2. Onur Gözüpek   •  

  Adı ister Standart paket olsun ister olmasın, isteyen filtreleme yapılmayacak da desin ama 22 Ağustos 2011 tarihinden itibaren Türkiye’de internet sansürü resmen başlayacaktır. Siz, çocuğunuzu korumak isterseniz binlerce yazılım kullanabilirsiniz. Ama siz isteseniz de istemeseniz de çocuğunuz, o “yasak” içeriğe erişmek isterse bunun da bin türlü yolu vardır.

  Buradaki öncelikli amaç “korumak” değil “takip etmek”tir. Yani devlet bizim internetteki her adımımızı takip etmek istiyor. Sonrasında, istemediği içeriği daha kolay engelleyecek.

  Sürekli “porno”dan, “erotik” içerikten bahsediyorlar. Bu içerik kesinlikle yasadışı değildir. Ahlaka aykırıdır, çocukların gelişimini olumsuz etkiler orası doğru. Ancak, ortada çocukların psikolojosini bozacak milyon tane sebep varken konuyu sadece “uçkur davası”na bağlamak sadece insanları kandırmaktan başka bir şey değildir…

  Unutmayın, 22 Ağustos 2011 tarihinden itibaren her adımınız izlenecek. İster inanın, ister inanmayın…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *