Onur Gözüpek

bilişim doktoru, sanal alem gezgini, sosyal medya takipçisi, boş beleş işler müdürü, teknoloji tutkunu bi acayip dünya insanı

7 Comments

 1. Nebula   •  

  Acaba diyorum; winetricksle yüklenebilen diğer kütüphanelerle diğer Adobe yazılımları da çalıştırılabilir mi? Bunu deniycem. Bir de windows üzerinde çalışan bir uygulamanın hangi kütüphanelere ihtiyaç duyduğunu öğrenmem mümkün müdür?

 2. aLiqueL   •  

  hadi çaLışmasına çaLıştı diyelim.. daha pc de adam akıLLı performans alamasken ubuntu üzerinde üstelik emüLaotr program aracıLığıyla nasıL bi verim eLde edecez ? photoshop az cok idare eder heralde ama premiere ve after effecti hiç sanmıyorum…

  ubuntu cok hoş bütün Linux sürümleri hoş ahh birde şu adobe programları çaLışsa windowsun yüzüne bakmam bidaha :))

 3. Onur   •  

  Adobe’un Linux üzerinde program geliştirmesi Linux kullanıcılarının neredeyse %70’inin hayali. Adobe, Linux üzerinde program üretip satmaya başladığında pek çok kullanıcı Windows yerine Linux kullanacağını söylüyor. Ancak ne yazık ki, Adobe’un bu aşamada böyle bir planı yok. Bizleri en çok ümitlendiren konuysa, Adobe’un Macintosh için ürettiği Unix tabanlı versiyonların Linux’a uyarlanabilme ihtimalinin olması. Adobe’un bu konuda tüm kapıları kapatmaması da ileriki yıllarda, bu tarz bir çalışmanın yapılabileceğine dair inançlarımızı korumamıza neden oluyor..

 4. Nurettin   •  

  Eğer adobe linux versiyonları cıkarsa bende 5 dk durmam gecerim linux a

 5. Muziksit   •  

  çok daha kolay olması gerek bu işlerin. En azından mac programlarının ubuntu’da çalışması şart…

 6. ilyas   •  

  Hocam Çok teşekkür ederim uzun zamandır aradığım bir makaleydi tesadufen buraya girdiğimde gördüm.

  Herşey Özgürlük için:) Teşekkürler.

 7. berat   •  

  s.a hocam öncelikle teşekkür ederim bu güzel paylaşım için yukardaki tüm adımları uyguladım fakat tıkandığım yer burası (Konsoldan kurulum dosyalarının bulunduğu dizine girin. Ardından şu komutu çalıştırın:) kurulum dosyalarına ulaşmak için gerekli adımları cewaplarsanı çek minnetdar olurum şimdiden teşekür ederim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *